ЧЕРНОМОРСКОЕ ПРЕДПРИЯТИЕ
ОДЕССКОЙ РЕГИОНАЛЬНОЙ
ТОРГОВО-ПРОМЫШЛЕННОЙ ПАЛАТЫ
Системность. Независимость. Обьективность.
Черноморское предприятие ОР ТПП
68001, Украина, г. Черноморск, ул. Победы 18а
Тел: +38 (04868) 4-07-99
Моб: +38 (050) 495-24-24

ЩОДО УЧАСТІ ОРТПП У ВІДКРИТТІ ВИСТАВКИ КНР

18 февраля 2019
ЩОДО УЧАСТІ ОРТПП У ВІДКРИТТІ ВИСТАВКИ КНР
15 лютого на запрошення Генерального консульства Китайської Народної Республіки в Одесі представники ОРТПП прийняли участь у заході, який відбувся у музеї Західного та Східного мистецтва та був присвячений відкриттю Міжнародної виставки " 40 річчя проведення реформ та відкритості Китаю". На заході були присутні  керівництво Одеської державної адміністрації, МЗС в м. Одеса, іноземні дипломати, а також представники культурної, наукової та ділової спільноти Одеської області.
На виставці були представлені фотодокументальні матеріали, які відображають ті зміни, що відбулися за останні сорок  років в політико-економічному житті Китаю.

Під час відкриття виставки  до присутніх звернувся Генеральний консул КНР в Одесі Сун Лицюнь.  У своїй промові китайський дипломат відзначив важливу роль політики реформ і відкритості, яку протягом останніх 40 років проводить КНР і зупинився на її основних її  досягненнях
Довідково. Китай 18 грудня 2018 року  відзначив  40-річчя політики реформ і відкритості. Саме в цей день в 1978 році відкрився III пленум ЦК КПК XI скликанная, на якому і було дано старт політиці, яка перетворила КНР на другу за величиною економіку світу. Автором політики реформ і відкритості, яка перетворила Китай з відсталої сільськогосподарської країни на лідера світової торгівлі й виробництва був Ден Сяопін. Реформи і відкритість явили світу китайське економічне диво. За останні чотири десятиліття середньозважені темпи зростання ВВП КНР становили 9,5% на рік. За 40 років країна змінилася: з-за межі абсолютної бідності були виведені понад 740 млн осіб,  вдалося побудувати потужний середній клас чисельністю близько 400 млн осіб. Це стало можливим завдяки тому, що економічна ініціатива була передана в руки народу: в країні з'явився цілий клас підприємців. За 40 років проведення політики реформ і відкритості кількість індивідуальних підприємців в Китаї збільшилася більш ніж в 500 разів, приватних підприємств - в 338 разів. На сьогодні приватний сектор в КНР забезпечує 80% нових робочих місць, 70% інвестицій за кордон, 60% національного ВВП і 50% податкових надходжень.  Сьогодні в КНР вкладено   зарубіжних інвестицій на суму  близько  2 трлн. дол.США. Підприємства з участю іноземного капіталу забезпечують 50% китайського експорту, 25% промислового виробництва, 20% доходів в казну і 10% робочих місць.  Китай при цьому підтверджує, що його відкритість перед зарубіжними партнерами залишиться незмінною.

Під час  проведення заходу також відбулася зустріч віце-президента ОРТПП Мислицької І.С. з консулом з торговельно - економічних питань ГК КНР в Одесі Фен Чжуен. Під час бесіди були обговорені питання щодо привабливості ринку Китаю для України. Китайський дипломат запропонувала ОРТПП надати сприяння підприємцям Одеського регіону  прийняти участь у виставці імпортних товарів і послуг China International Import Expo, яка має вдруге відбутися у Шанхаї у листопаді 2019 р. Мета виставки – презентація іноземних товарів і послуг для ринку Китаю, зміцнення співпраці  іноземного і китайського бізнесу, збільшення імпорту в країну. Виставка буде розміщена в 6 галузевих товарних павільйонах і павільйоні послуг. Передбачається, що на виставці будуть  представлені товари та послуги  АПК і продовольства, автомобілебудування та легкої промисловості, медичні  та  споживчі товари, побутова електроніка та комп’ютерні технології, технологічне обладнання для промисловості, послуги в сфері туризму, освіти та культури, дизайну, фінансів та ІТ й інше. Під час міжнародного заходу обговорюватимуться питання лібералізації та сприяння торгівлі та інвестиціям, будівництва відкритої світової економіки та стимулювання зростання торговельних інновацій за допомогою торгівлі послугами, цифрової економіки та електронної комерції. Протягом трьох паралельних сесій учасники матимуть змогу відкрити нові можливості для зростання, прискорення взаємодії через торгівлю та інвестиції. Фен Чжуен передала віце-президенту ОРТПП відповідні презентаційні матеріали щодо Шанхайської виставки.
Черноморское предприятие ОР ТПП
68001, Украина, г. Черноморск, ул. Победы 18а
Тел: +38 (04868) 4-07-99
Моб: +38 (050) 495-24-24